Cytat Dnia
Twórcza niezgoda

Strategic Marketing w praktyce. Jak przejść z czerwonego do błękitnego oceanu?

Jak osiągnąć sukces w biznesie? – od książek pod tym hasłem uginają się półki w księgarniach. Problem w tym, że w zdecydowanej większości są to pozycje pełne pustych frazesów. Nierzadko nawet wielu uznanym i szanowanym autorom rzadko udaje się w swoich rozważaniach zejść z poziomu idealnej wizji do rzeczywistego świata. Stąd też koncepcja, znana jako strategia błękitnego oceanu, jest cennym wyjątkiem. 

Czytaj więcej...

Sztuczna inteligencja jako pomysł na budowanie lojalności klientów

W dzisiejszym świecie niemal na każdym kroku mamy do czynienia ze sztuczną inteligencją. Może ona ułatwiać życie, wspomagać nas podczas codziennych, często powtarzalnych czynności czy sugerować nowe, lepsze rozwiązania dla dotychczasowych aktywności. AI ma jednak zdecydowanie szersze zastosowanie, niż mogłoby się wydawać. Prawdziwym oceanem możliwości dla sztucznej inteligencji jest bowiem świat biznesu, a w szczególności programów lojalnościowych.

Czytaj więcej...

Nowa ekonomia – 4 idee, które niszczą gigantów

Jak to się stało, że w ostatnich latach byliśmy świadkami upadku gigantów i sukcesów małych, garażowych firm, które nie miały nawet formalnej strategii? Dlaczego ludzie świadomie rezygnują dziś z nadmiernego konsumpcjonizmu? Czy marki będą musiały zrewidować dotychczasowe zasady działania na rynku? Wreszcie, czym jest rzeczona „nowa ekonomia”?

Czytaj więcej...