Cytat Dnia
Przełomowe innowacje i niezauważalne rewolucje

Julia Izmałkowa: ludzie przetrwają bez technologii, ale technologia bez ludzi nie

Na questus BLOG nadszedł czas na pierwszą rozmówczynię. Jest nią Julia Izmałkowa, psycholog, założycielka i CEO firmy Izmałkowa Consulting, agencji badawczej specjalizującej się w badaniach etnograficznych. Julia opowiedziała m. in. o wyższości psychologii nad technologią, inspirowaniu samej siebie i obawach związanych z technologią nuklearną.

Czytaj więcej...

mBank – szaleństwo czy intuicja?

Powstaniem i rozwojem firm w zaskakującym stopniu kierują zdarzenia, które dla niektórych mogą być zbiegiem sprzyjających okoliczności, a dla innych kontrolowaną intuicją. Czy Starbucks byłby tym, czym jest dzisiaj, gdyby Howard Schultz nie pojechał do Włoch i nie zafascynował się tamtejszą kulturą picia kawy? A czy kiedykolwiek powstałby mBank, gdyby Sławomir Lachowski nie zmienił początkowych planów i wstrzymał wejścia na rynek Multibanku na rzecz projektu obciążonego znacznie większym ryzykiem?

Czytaj więcej...

Jungle Web – konferencja marketingowa inna niż wszystkie

Na zewnątrz wiatr, deszcz i niska temperatura – na Wydziale Zarządzania UŁ palmy, drinki (bezalkoholowe!) i krokodyl witający gości. Wszystko to zatopione w video-marketingowej miksturze, którą uczestnicy raczyli się przez dwa dni. Taki mix przeżyć, wrażeń i inspiracji miał miejsce już po raz szósty – w ramach konferencji Łódź Jungle Web, która odbyła się w dniach 6-7 kwietnia 2017.

Czytaj więcej...

Gadu-Gadu – Polacy nie gęsi i swój komunikator mieli

Serwis WPTech zapytał niedawno fanów na Facebooku, czy pamiętają jeszcze swoje numery Gadu-Gadu. Odzew zaskoczył nawet samych administratorów serwisu – post zebrał ponad 100 komentarzy, w których użytkownicy bez większych problemów przytaczali schemat cyferek, który jeszcze kilka lat temu pozwalał im toczyć internetowe dysputy. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj więcej...

NGOs – w kierunku społeczeństwa obywatelskiego

Czy możliwe jest, aby w najbliższych latach sektor komercyjny i rządowy pozwoliły tak rozwinąć się NGO’som, aby stały się one motorem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju? Czy to jest plan rządu PiS i Pana Premiera Piotra Glińskiego czy, też jak twierdzi Gazeta Wyborcza, to kolejny atak na organizacje pozarządowe? Czy stoimy na progu rozwoju czy raczej faktycznego paraliżu organizacji społecznych?

Czytaj więcej...

Ucho Prezesa – jak na nim zarobić?

Internet jest największą kopiarką w dziejach ludzkości. Wraz z jego rozwojem zapanowała prawdziwa mania powielania, przetwarzania i odtwarzania wszystkiego, co trafia w wirtualną przestrzeń. Jednocześnie wszelkie dzieła zaczęły tracić swoją cenę, a głównym wyznacznikiem ich wartości stała się ilość poleceń, udostępnień, rekomendacji, jednym słowem – kopii. Jak w świecie, w którym najpopularniejszą formą wyceny jest „za darmo” stworzyć coś, za co konsument zdecyduje się zapłacić?

Czytaj więcej...

Jacek Kotarbiński: Wciąż nie wiemy, w jakim zakresie wykorzystywane są dane o internautach

Naszym kolejnym rozmówcą jest Jacek Kotarbiński, autor bestsellerowej książki „Sztuka Rynkologii”. Jacek odpowiedział nam na sześć pytań i wyjaśnił m. in. jak sztuka prowadzenia wojny może odmienić myślenie o marketingu i kierowaniu własnym biznesem.

Czytaj więcej...