01.03.2018

questus BLOG obchodzi 1. urodziny!

Dokładnie rok temu podjęliśmy decyzję o wzbogaceniu naszego edukacyjnego portfolio kolejnym projektem. Szukaliśmy sposobu, jak pokazać nas od nieco innej, bardziej publicystycznej strony i stworzyć źródło inspiracji zarówno dla marketerów, jak i każdej osoby związanej z biznesem. Tak oto, 1 marca 2017 roku powstał questus BLOG.

 

W poszukiwaniu przełomów

Od początku działalności, na questus BLOG skupialiśmy się na innowacjach, wydarzeniach i ludziach, którzy odmienili lub odmieniają oblicze biznesu. Chcieliśmy pokazać, jak pozornie niewielkie zmiany mogą wywoływać prawdziwą lawinę kreatywnych pomysłów, jak pojedyncza idea potrafi wpłynąć na funkcjonowanie człowieka, organizacji, a nierzadko – całych gałęzi gospodarki.

Tak oto na questus BLOG zagościli m. in. Alfred P. Sloan, Steve Jobs, Michael E. Porter, Philip Kotler, Evan Spiegel czy Martin Cooper. Wraz z nimi pojawiły się tematy związane ze sztuczną inteligencją, interaktywnymi platformami, sharing economy,  big data czy ekonomią behawioralną. Pisaliśmy także o najbardziej przełomowych narzędziach i modelach – One for One, streamingu czy też o rewolucyjnych aplikacjach i serwisach – YouTube, Spotify i rodzimym Gadu-Gadu.

W przeciągu ostatniego roku uruchomiliśmy również cykl wywiadów, do których zapraszaliśmy gości związanych ze społecznością questus academy. Każdy z rozmówców opowiedział o:

  1. największej książkowej inspiracji
  2. osobie, która najbardziej wpłynęła na życie zawodowe
  3. najbardziej niepokojącej technologii
  4. najbardziej wartościowym narzędziu, kompetencji czy metodzie, która ułatwiła codzienną pracę
  5. najbardziej zaskakującej informacji branżowej
  6. innowacji, która może zmienić świat biznesu

W ogniu powyższych sześciu pytań stanęli: Lech C. Król, Jacek Kotarbiński, Julia Izmałkowa, Marek Staniszewski, Maciej Tesławski, Artur Maciorowski, Michał Dziekoński, ks. Jacek Stryczek oraz Tadeusz Żórawski. Następni rozmówcy już czekają w kolejce!

 

Liczby i cyfry

365 dni na questus BLOG zaowocowało powstaniem 83 artykułów, które uporządkowaliśmy w pięciu kategoriach: ludzie, innowacje, narzędzia, trendy, wydarzenia. Spłodziliśmy dla Was 65620 słów, pieczołowicie poukładanych w 1245 akapitach. Co jednak najcenniejsze – zasłużyliśmy na Wasz feedback. W ostatnim roku odwiedziło nas ponad 20 tysięcy użytkowników, a same posty zgromadziły 3287 like’ów i udostępnień.

 

questus blog rocznica

 

Z nadzieją w przyszłość

W kolejnym roku planujemy nie tylko pisać o przełomach i rewolucjach, ale przede wszystkim – dokonać własnej. Chcemy wynieść nasz serwis na kolejny, wyższy poziom i sprawić, abyście zaglądali do nas jeszcze częściej. Więcej artykułów, newsy, komentarze ekspertów, treści wideo? Wszystkie opcje są równie prawdopodobne. Jednego może być jednak w stu procentach pewni – na questus BLOG nie zabraknie, rewolucyjnych idei, inspiracji i wartościowej treści. Mamy nadzieję, że będziecie współtworzyć ją z nami!

 

 

questusquestus blog