Społeczność

Jesteśmy jedyną w swoim rodzaju grupą niezwykłych osób: otwartych na wszystko, co nowe profesjonalistów, dla których rozwój to coś więcej niż wspinaczka po szczeblach kariery.

Społeczność

the chartered institue of marketing questus

Kim jesteśmy?

To, co łączy uczestników questus academy, to „poznawcze ADHD”, czyli permanentna potrzeba intelektualnego pobudzenia, nieustanny intelektualny niedosyt. Nie, nie chcemy go zaspokoić, wręcz przeciwnie, chcemy go cały czas podsycać. Musisz być na to gotów.

questus academy liczy kilkuset członków. To absolwenci certyfikowanych programów CIM, najlepsi trenerzy, osobowości świata biznesu i nauki. Mamy przyjemność pracować z profesjonalistami, przedstawicielami czołowych polskich marek i twórcami prężnych start-upów, jak również z osobami, które dopiero zaczynają swoją profesjonalną podróż.

Jak to się zaczęło...

Idea questus academy zrodziła się prawie dekadę temu, w trakcie jednej z rozmów prof. Roberta Kozielskiego i dr Jerzego S. Czarneckiego. Pomysł ten był wyrazem niezgody na sposób funkcjonowania większości instytucji edukacyjnych: odarty z autentycznych relacji, z troski o dalszy rozwój. Nie o coś takiego chodziło nam w rodzącym się wtedy questusie. Chcieliśmy czegoś więcej, czegoś co pomoże zagospodarować niezwykły potencjał osób, które wśród nas zaczęły się pojawiać. I tak w questusie, obok Akredytowanego Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnego, powstała questus acacemy.

Kogo zapraszamy do questus academy?

Uczestnikami questus academy mogą zostać osoby, które biorą aktywny udział w naszych projektach, a ich zamiarem jest podniesienie własnych kwalifikacji w wymiarze biznesowym i nie tylko. Cechą charakterystyczną takich osób jest między innymi potrzeba i chęć rozwoju, otwartość i gotowość do poszerzania horyzontów, szacunek dla opinii innych i odwaga w dzieleniu się własnymi opiniami. Zobacz dlaczego my jesteśmy wyjątkowi.

Zobacz kto jest wśród nas

wojciech bablok

Wociech Bablok

W polskim biznesie zmieniłbym… relacje i komunikację między ludźmi. Wzajemny i prawdziwy szacunek, życzliwość i rzetelność potwierdzona działaniem. To teoretycznie tak niewiele, acz jestem przekonany, że znacząco poprawiłoby to warunki prowadzenia działań biznesowych w naszym kraju. Drugi element to odchodzenie od postawy "Czy" w stronę podejścia "Jak".

Julia Izmałkowa

Obecny lider wie, że nie jest w stanie wszystkiego kontrolować – musi, więc zdobyć się na większe zaufanie, co oznacza, że musi wykazać się znakomitą znajomością ludzi – tak, żeby wybrać tych, którym można i warto zaufać. To, że wiedza przyrasta w geometrycznym tempie, nie oznacza, że może odpuścić sobie kształcenie się. Bo tylko ciągłe poszerzenie wiedzy, i to z różnych dziedzin, pozwala na budowanie świadomości i intuicji niezbędnej do podejmowania szybkich i słusznych decyzji.

Michał Pilkiewicz

Mój największy sukces, to… rodzina. Na pewno też zdanie egzaminów CIM (nigdy się tak nie uczyłem jak przed tymi egzaminami). Zawodowo największym moim sukcesem jest to, że lubię to co robię i bardzo często od ludzi, z którymi lub dla których pracuję dostaję informację, że robimy dobre, fajne i przydatne rzeczy. To najlepiej motywuje do dalszej pracy szczególnie jak się umie słuchać i zrozumieć potrzeby klientów.

julia kołodko

Julia Kołodko

Młodej osobie, wkraczającej w świat biznesu doradziłabym… aby trzymała opcje otwarte i tak zarządzała swoim rozwojem zawodowym oraz osobistym, aby zawsze mogła w miarę łatwo zmienić ścieżkę zawodową i/lub dostosowywać się do ciągle zmieniających się warunków i zapotrzebowań na rynku pracy.

maciej makowski

Maciej Makowski

W biznesie chciałabym jeszcze osiągnąć… bardzo wiele, a prawdziwą inspiracją jest dla mnie szalejąca kultura start-up'ów i crowd sourcingu. Mam przeczucie, że najlepsze dopiero przede mną.

Poznaj twórców questus academy

dr hab. Robert Kozielski

Pomysłodawca i twórca projektu, właściciel firmy questus, idealista, marzyciel i wizjoner. Jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Łódzkiego, posiada prestiżowy tytuł Chartered Marketer i był stypendystą Fundacji Fullbrighta. Jest wykładowcą i trenerem z powołania, doradcą biznesowym z pasją i nigdy nie przestaje pracować.

dr Jerzy S. Czarnecki

Nasze krytyczne oko i sędzia. Nieoceniony w zdystansowanym ocenianiu materiałów i patrzeniu z wielu perspektyw. Jerzy naukowo związany jest z Uniwersytetem Łódzkim. Współtworzy gry edukacyjne i wykorzystuje biznesowe narzędzia w dydaktyce.