Cytat Dnia
Nasza przeszłość nadaje kształt przyszłości

Intratne wagary – 8 miliarderów, którzy wybrali biznes zamiast studiów

Edukacja i zaplecze merytoryczne to niewątpliwie jedne z kluczowych determinantów sukcesu. Często możemy spotkać się z opinią, że bez wykształcenia adept biznesu będzie błądzić i bazować głównie na, często niedoskonałej, intuicji. Trzeba jednak przyznać, że istnieją pewne wybitne przypadki stanowiące wyjątki od wspomnianej reguły. Według badania Wealth-X, niemal co trzeci miliarder nie ma nawet stopnia licencjata! Przedstawiamy Wam zatem 8 wagarowiczów – biznesmenów „bez wykształcenia”, którzy odnieśli niebywały sukces zawodowy, a co za tym idzie – również finansowy.

Czytaj więcej...

Prof. Dariusz Jemielniak: nie spodziewałem się, że Facebook pójdzie w stronę datingu

W kolejnej odsłonie wywiadów na questus BLOG przepytujemy na okoliczność gościa z Akademii Leona Koźmińskiego – prof. Dariusza Jemielniaka, specjalistę od zarządzania wysokimi technologiami i organizacjami otwartej współpracy. Prelegent niedawnych, XXIII Warsztatów Strategicznych questus academy opowiedział nam m. in. do czego może doprowadzić brak kontroli nad AI i CRISPR, czym jest kulturomika oraz dlaczego Facebook dating jest zaskakującym kierunkiem rozwoju niebieskiego giganta. Inspirującej lektury!

Czytaj więcej...

Trendy 2019 wg ekspertów The Chartered Institute of Marketing

Rok 2019 za pasem. Marketerzy zachodzą więc w głowę, co czeka ich w nadchodzących 12 miesiącach i zastanawiają się, jak odpowiedzieć na błyskawicznie zmieniające się trendy. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw potrzebom i zasięgnąć wiedzy w najstarszej i prawdopodobnie największej organizacji zrzeszającej marketerów na świecie – The Chartered Institute of Marketing (CIM). O przewidywania na przyszły rok zapytaliśmy tych ekspertów CIM, którzy na co dzień szkolą marketerów w Polsce.

Czytaj więcej...

Customer Experience Management w B2B – jak budować doświadczenia konsumenta poprzez eventy?

Event zdaje się być jedną z najskuteczniejszych, jeśli nie najbardziej efektywną, metodą kreowania pozytywnych doświadczeń konsumentów. Jak jednak Customer Experience zmienia się w epoce digital? Jaka jest rola Customer Experience Managementu w budowaniu przewagi konkurencyjnej?  Jak wpłynie na nią rozwój AI, AR, VR? Odpowiedzi na te pytania poszukaliśmy u Przemysława Litwina, właściciela Agencji Eventowej Lilla House.

Czytaj więcej...

Jak ugryźć Digital Marketing? – wywiad z prof. Robertem Kozielskim z The Chartered Institute of Marketing

Cyfrowe środowisko bezustannie rodzi przed marketerami nowe wyzwania i zagrożenia. Ciągły rozwój kompetencji digital marketingowych staje się więc poniekąd obowiązkiem każdego specjalisty w tej dziedzinie. O tym, jak zadbać o profesjonalne kompetencje i odnieść sukces w cyfrowym świecie rozmawiamy z Robertem Kozielskim, ekspertem The Chartered Institute of Marketing, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj więcej...