Autor: Michał Moneta
Absolwent programu Diploma in Professional Marketing, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Leona Koźmińskiego oraz kursów m. in. w IE Business School, University of California oraz University of Geneva. Jestem również certyfikowanym marketerem DIMAQ, a także absolwentem szkoleń narzędziowych Google – Ads oraz Analytics. Specjalizuję się w digital marketingu, w szczególności w obszarze content managementu, analityki i social mediów.Mam wielkie szczęście, że questus daje mi możliwość rozwoju właśnie w wyżej wymienionych obszarach. W ramach firmy zajmuję się więc budową strategii i zarządzaniem contentem, prowadzeniem mediów społecznościowych (Facebook, LinkedIn), redagowaniem questus BLOG, a także pracą dla klientów - w obrębie audytowania i przygotowywania strategii content managementu, a także realizowania działań operacyjnych.Choć praca, którą wykonuję jest jednocześnie moim hobby, staram się łączyć ją również z innymi zainteresowaniami – „szyję na basie”, uprawiam sporty i czytam rozmaite książki. Pewnie daleko mi do stereotypowego milenialsa, ale dzięki czerpaniu przyjemności tak, z pracy, jak i innych aktywności, hasło work-life balance jest mi niezwykle bliskie.Więcej o mnie znajdziecie na: http://michalmoneta.com/ 🙂
W ostatnich artykułach na questus BLOG poświęciliśmy sporo miejsca tematyce badań w marketingu. Dziś zatem, w ramach małego podsumowania, piszemy o wykorzystaniu wspominanych przez nas metod w naukowej, ale jednak, praktyce.
Czytaj dalejCase study prezentuje historię powstania i rynkowe zmagania marki DrGaja. Przedstawia także narzędzia wykorzystywane przez brand do budowy świadomości i przewagi rynkowej.
Czytaj dalejW kolejnym wiedzowym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się dwóm, bardzo podstawowym zagadnieniom, które powinien znać każdy marketer. Z tego tekstu dowiecie się czym jest popyt i podaż, co je kształtuje oraz jakie elementy są z tym związane. Wspomnimy też o krzywych popytu i podaży.
Czytaj dalejPrzed Wami kolejny artykuł, przedstawiający świat według Byrona Sharpa, czyli australijskiego kontestatora współczesnego marketingu. Z dzisiejszego materiału dowiecie się między innymi, czy koncepcja marketingu STP faktycznie działa oraz czym różni się wyróżnialność od odróżnialności. Opowiemy także, na czym polega wzrost marek wg Sharpa.
Czytaj dalejByron Sharp to jeden z największych kontestatorów współczesnego marketingu. Jego książka „How Brands Grow?” w dużej mierze zakwestionowała fundamenty dziedziny, z segmentacją rynku czy lojalnością klientów na czele. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy zatem przybliżyć Wam nieco jedną z najważniejszych koncepcji Australijczyka – prawo podwójnego zagrożenia i pokazać, dlaczego wielkie marki mają tak ogromną przewagę nad mniejszymi. Zaczynamy!
Czytaj dalejApple, Harley-Davidson, Nike – co, poza wielomilionowymi dochodami łączy te trzy firmy? Baza oddanych, wiernych klientów, skłonnych zaakceptować komputer w kształcie tarki czy buty rozpadające się podczas hitowego meczu NBA. Czy jednak lojalnych odbiorców jest na tyle dużo, aby postrzegać ich za główne źródło dochodów tych firm? I czy prof. Bryon Sharp świętowałby marketingowe walentynki?
Czytaj dalejCzas na kolejny materiał na blogu quetsusa. Podejmujemy w nim temat benchmarkingu, czyli metody porównywania własnych działań z aktywnością innych firm. Dowiecie się na czym polega benchmarking i dlaczego warto włączyć go do analizy mikrootoczenia. Opiszemy także jakie są rodzaje benchmarkingu oraz dlaczego warto łączyć różne metody benchmarkingu ze sobą.
Czytaj dalejSłysząc i analizując rozmaite przewidywania odnośnie przyszłości biznesu i rynku pracy, możemy przyjąć dwie postawy. Pierwszą z nich jest konsekwentne negowanie robotyzacji, digitalizacji i przekonanie, że umysł ludzki zawsze będzie dzierżyć prymat nad maszyną. Drugą jest natomiast rzetelne przygotowanie na nadchodzące zmiany, które zdaniem ekspertów, są w zasadzie nieuchronne.
Czytaj dalejDziś omówimy dla Was model APIC, czyli jedną z najważniejszych koncepcji stworzonych przez papieża marketingu, Philipa Kotlera. Z artykułu dowiecie się m.in na czym polega planowanie marketingowe oraz z jakich narzędzi możemy skorzystać przy okazji analizy aktywności marketingowych, a jakie przydadzą nam się do procesu budowania strategii. Opiszemy też na czym polega cykliczny charakter modelu APIC i jak zastosować go w praktyce.
Czytaj dalejCzas na kolejny wiedzowy materiał na blogu questusa. Tym razem wybieramy się w prawdziwą podróż z kimś, kto ma szczególne znaczenie dla każdego obszaru działalności firmy – jej klientem. W ramach wpisu o customer journey, czyli ścieżce lub podróży zakupowej klienta pokażemy Wam między innymi przez jakie etapy przechodzi klient zanim dokonuje ostatecznego zakupu. Opiszemy też czym są touchpointy i dlaczego powinniśmy dostarczać…
Czytaj dalej