Autor: Michał Moneta
Absolwent programu Diploma in Professional Marketing, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Leona Koźmińskiego oraz kursów m. in. w IE Business School, University of California oraz University of Geneva. Jestem również certyfikowanym marketerem DIMAQ, a także absolwentem szkoleń narzędziowych Google – Ads oraz Analytics. Specjalizuję się w digital marketingu, w szczególności w obszarze content managementu, analityki i social mediów.Mam wielkie szczęście, że questus daje mi możliwość rozwoju właśnie w wyżej wymienionych obszarach. W ramach firmy zajmuję się więc budową strategii i zarządzaniem contentem, prowadzeniem mediów społecznościowych (Facebook, LinkedIn), redagowaniem questus BLOG, a także pracą dla klientów - w obrębie audytowania i przygotowywania strategii content managementu, a także realizowania działań operacyjnych.Choć praca, którą wykonuję jest jednocześnie moim hobby, staram się łączyć ją również z innymi zainteresowaniami – „szyję na basie”, uprawiam sporty i czytam rozmaite książki. Pewnie daleko mi do stereotypowego milenialsa, ale dzięki czerpaniu przyjemności tak, z pracy, jak i innych aktywności, hasło work-life balance jest mi niezwykle bliskie.Więcej o mnie znajdziecie na: http://michalmoneta.com/ ?
Airbnb w 2020 roku obcięło swoje wydatki marketingowe (związane głównie z performance marketingiem) o 58%. Pomimo tego firma utrzymała aż 95% swojego dotychczasowego ruchu. Wynik ten sprawił, że w 2021 roku Airbnb planuje uruchomić największą kampanię brandingową od pięciu lat, jeszcze bardziej uszczuplając budżet na działania performance’owe. Czy mamy więc do czynienia ze zmianą „reklamowego paradygmatu”?
Czytaj dalejŁaska klienta na pstrym koniu jeździ – pod wpływem rozmaitych kryzysów wizerunkowych lata pracy nad kapitałem marki potrafią obrócić się w niwecz w mgnieniu oka. Należy jednak przyznać, że nawet największe światowe brandy potrafią wydatnie przyczynić się do strat wizerunkowych. Jakie są zatem 3 najpopularniejsze sposoby na obniżenie reputacji marki?
Czytaj dalejNa ile współczesny PR-owiec jest specjalistą od komunikacji, a na ile sprawnym marketerem? Czego oba działy mogą nauczyć się od siebie nawzajem? Wreszcie, jakie kompetencje są absolutnie niezbędne w pracy specjalistów z każdego z tych obszarów. Rozpoczynając od krótkiej rozmowy o shockvertisingu, a kończąc na spojrzeniu w biznesową szklaną kulę, szukamy odpowiedzi na powyższe pytania w wywiadzie z Olafem Krynickim, Dyrektorem Komunikacji w Samsung Electronics Polska.
Czytaj dalejPhilipa Kotlera możemy niewątpliwie postrzegać za człowieka, który zjadł co najmniej kilka zębów na marketingu. Gdy z jego ust padają zatem wezwania do stosowania „demarketingu” w miejsce klasycznego zwiększania popytu na produkty, warto się nad nimi pochylić.
Czytaj dalejJak często rezygnujecie z przeczytania artykułu w danym momencie i zostawiacie go „w otwartej karcie” przeglądarki? Zapisujecie go do zakładek? A może zamykacie tekst z postanowieniem ponownego wyszukania danej informacji później?
Czytaj dalejCase study prezentuje historię powstania i rynkowe zmagania marki Miody Manuka. Przedstawia także narzędzia wykorzystywane przez brand do budowy świadomości i przewagi rynkowej.
Czytaj dalejW ostatnich artykułach na questus BLOG poświęciliśmy sporo miejsca tematyce badań w marketingu. Dziś zatem, w ramach małego podsumowania, piszemy o wykorzystaniu wspominanych przez nas metod w naukowej, ale jednak, praktyce.
Czytaj dalejCase study prezentuje historię powstania i rynkowe zmagania marki DrGaja. Przedstawia także narzędzia wykorzystywane przez brand do budowy świadomości i przewagi rynkowej.
Czytaj dalejW kolejnym wiedzowym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się dwóm, bardzo podstawowym zagadnieniom, które powinien znać każdy marketer. Z tego tekstu dowiecie się czym jest popyt i podaż, co je kształtuje oraz jakie elementy są z tym związane. Wspomnimy też o krzywych popytu i podaży.
Czytaj dalejPrzed Wami kolejny artykuł, przedstawiający świat według Byrona Sharpa, czyli australijskiego kontestatora współczesnego marketingu. Z dzisiejszego materiału dowiecie się między innymi, czy koncepcja marketingu STP faktycznie działa oraz czym różni się wyróżnialność od odróżnialności. Opowiemy także, na czym polega wzrost marek wg Sharpa.
Czytaj dalej