3 dni Warsztatów, 12 prelekcji, kilkadziesiąt godzin biznesowego i dużo mniej formalnego networkingu – podsumowujemy XXIV edycję Warsztatów Strategicznych.

 

Człowiek, technologia, design – te trzy hasła towarzyszyły nam przy okazji każdej prelekcji Warsztatów. Jak się okazało, związek między nimi jest absolutnie nierozłączny, choć wciąż z tyłu głowy mamy przekonanie, że prymat człowieka nad technologią z czasem ulegnie znacznemu osłabieniu (a nawet – odwróceniu).

Dowodzi tego choćby prelekcja Lecha C. Króla, który pokazał, w jaki sposób sztuczna inteligencja może powoli przejmować kontrolę nie tylko nad światem marketingu i biznesu, ale i człowiekiem samym w sobie. Na niebezpieczeństwa z tym związane wskazał także dr Jacek Pogorzelski, prezentując rozmaite oszustwa, w których istotną rolę odegrała nowoczesna technologia.

 

 

Technologia – to również szansa

W nieco bardziej optymistycznym tonie wypowiadał się Tadeusz Żórawski, prezentując ideę „Smart”, przenikającą każdy obszar naszego prywatnego i zawodowego życia. O rozmaitych technologicznych innowacjach opowiadali również Jowita Michalska, Izabela Murawska (z naciskiem na blockchain), Katarzyna Gawlik, dr Maciej Konopka, Marek Staniszewski oraz Magdalena Kotlarczyk i Lech Kaniuk (podczas dyskusji panelowej).

 

 

W Case Competition tryumfuje AR

Podczas XXIV Warsztatów Strategicznych nie zabrakło również „stałego punktu programu” – Case Competition, podczas którego 3 zaproszone firmy prezentowały innowacyjne rozwiązania dla marketerów. Z największym uznaniem Uczestników spotkała się aplikacja Viuu, pozwalająca na powiązanie technologii augmented reality ze światem tradycyjnych mediów. Gratulacje!

 

Dyskusja panelowa, w której wzięli udział Magdalena Kotlarczyk, Lech Kaniuk oraz Robert Kozielski

 

Spotykamy się w grudniu!

Pamiętajcie, że XXIV Warsztaty Strategiczne nie są ostatnim eventem dla społeczności questus academy w tym roku. Już 13 grudnia widzimy się na questusówce, podczas której w jeszcze mniej formalnej atmosferze spotkamy się z aktualną oraz poprzednimi grupami Programu CIM.

 

Więcej informacji udzieli Wam:

 

Ida Kuśmierczyk

Tel: 722220400

Mail: ikusmierczyk@questus.pl

 

Do zobaczenia!

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie publikowany. * - pola wymagane

Dodaj komentarz