Z powodu ograniczenia kontaktów interpersonalnych, częściej niż zwykle jesteśmy zdani sami na siebie. Obecna sytuacja wymusiła na nas rezygnację z wielu codziennych udogodnień. Tej sytuacji chce wyjść na przeciw Rent and Lend – ogólnopolska wypożyczalnia przedmiotów. Na swojej internetowej platformie pośredniczącej w wypożyczaniu różnych rzeczy, w ramach akcji #RazemMamyWięcej wprowadza możliwość oddania oraz pożyczania za darmo.

 

Rozwiązanie to ma umożliwić ludziom wzajemną pomoc – to, co dziś jest trudno dostępne z powodu zamknięcia sklepów, bibliotek, i galerii handlowych będzie można nieodpłatnie i bezpiecznie uzyskać na rendandlend.pl.

Rent and Lend to założony w 2017 roku projekt zainicjowany przez grupę młodych ludzi związanych z nowoczesnymi technologiami. Od początku stawia sobie za cel umożliwienie ludziom zaoszczędzenia pieniędzy poprzez wypożyczanie zamiast kupowania. Zdaniem założycieli taka forma może mieć również pozytywny wpływ na środowisko dzięki ograniczeniu odpadów takich jak opakowania, z którymi mamy do czynienia, gdy kupujemy nowy przedmiot. Projekt znalazł spore grono zwolenników w rodzinnym dla założycieli Krakowie a w niedługim czasie zasięg aplikacji objął całą Polskę. Platforma ma być tym bardziej przydatna w czasie kryzysu.

 

 

„W obecnej sytuacji wystosowaliśmy listę rekomendacji dla naszych użytkowników, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji dokonywanych w czasie epidemii” – mówi Leszek Szklarczyk, jeden z założycieli odpowiedzialny za zarządzanie produktem.

„Między innymi zachęcamy do zastosowania bezkontaktowych form przekazania przedmiotu. W praktyce oznacza to umieszczenie przedmiotu na ziemi pod drzwiami a następnie wycofanie się 2 metry i zaczekanie do momentu aż przedmiot zostanie odebrany” – wyjaśnia Szklarczyk.

 

Pomysł na akcję “Razem mamy więcej” jest odpowiedzią na aktualną sytuację. Teraz, kiedy dostęp do różnego rodzaju artykułów został ograniczony i prywatne budżety większości z nas maleją, chcemy zachęcić ludzi do wzajemnej pomocy. W czasie pandemii koronawirusa możliwość dodawania i wypożyczania za darmo różnego rodzaju narzędzi, książek, gier planszowych, komputerowych i wielu innych przedmiotów, pozwoli nam poprawić jakość życia podczas kwarantanny, a także zbuduje poczucie wspólnoty wśród lokalnych społeczności.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie publikowany. * - pola wymagane

Dodaj komentarz