questus blog

Serdecznie zapraszamy na questusowego bloga. Nasi redaktorzy jak zawsze starają się, aby przekazać Wam najciekawsze informacje oraz wiedzę z zakresu marketingu oraz biznesu, a także inspirują i zarażają swoją marketingową pasją.

 

Trendy, ludzie, narzędzia, innowacje, wydarzenia, wiedza

W dziale Trendy polecamy artykuł Psi marketing – 10 najciekawszych kampanii z udziałem psów. Zwierzęta od lat chętnie angażowane są do wielu kampanii reklamowych, pewnie dlatego, że tak bardzo chwytają za serce, śmieszą czy wzruszają. Jakiś czas temu opisywaliśmy, jak w przeróżnych spotach wypadają koty. Tym razem, z okazji światowego dnia psa, postanowiliśmy sprawdzić, jak one radzą sobie w reklamach. Zebraliśmy dziesięć propozycji, które według nas najbardziej zasługują na uwagę.

Znajdziecie tutaj także rozważania pt. Marketing i biznes A.D. 2035 – co nas czeka za 15 lat? W czasach bardzo szybkiego rozwoju technologii ciekawe wydają się przewidywania na temat przyszłości i pojawiających się długoterminowych zmian. Przyglądamy się więc wizji świata na rok 2035. Szykuje się wiele rewolucji, chociażby w podróżowaniu, dostępie do danych oraz łatwiejszym wykonywaniu codziennych czynności.

 

Blogosfera, czyli przegląd najciekawszych treści

W cyklicznej Blogosferze nasi redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby wyselekcjonować dla Was najnowsze i najciekawsze artykuły z zakresu marketingu i biznesu. W dwudziestym, jubileuszowym wydaniu wyselekcjonowaliśmy dla Was treści między innymi z Brief.pl, sprawnego.marketingu czy blogów Sujan Patela i Joela Comma.

 

Na koniec trochę wiedzy

W artykułach z serii Elementarz marketera omawiamy natomiast między innymi koncepcję growth hacker marketingu, spopularyzowaną przez Ryana Holidaya. Kim jest haker wzrostu i dlaczego niemal każda organizacja powinna go mieć w swoich szeregach? Jak planować viralowe działania? Poznacie też historię Hotmaila, Dropboxa czy Airbnb, które z growth hacker marketingu uczyniły swój sposób na rynkowy sukces. Inspirującej lektury!

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie publikowany. * - pola wymagane

Dodaj komentarz